Pondělí, Květen 25, 2020
Text

Informace k nouzovému stavu a Koronavirus COVID 19

Vážení spoluobčané,

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách https://www.hzscr.cz/ zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Obyvatelé vaší obce zde mohou nalézt relevantní informace, které jsou rozděleny do následujících kapitol:
• Všeobecné informace
• Psychosociální pomoc
• Mimořádná a krizová opatření
• Hygienická opatření
• Hasiči a koronavirus
• Jak na to?

Aktuální přehled informací souvisejících s onemocněním COVID-19 najdete na oficiálních stránkách Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz

Informace z nemocnice ze dne 18.3.2020 ke stažení zde..

Optařením hejtmana ze dne 18.3.2020 se nařizují ochranný prostředky dýchacích cest do veřejné dopravy, prodejen.. ke stažení zde

Vláda ČR ve sbírce zákonů č. 98/2020 ze dne 16. března 2020 doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče a nařizuje starostům obcí zajistit osobám uvedeným v bodě I. tohoto usnesení pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků. V případě potřeby této pomoci mě kontaktujte na mob. 605 149 507.

Všem občanům, kteří se pohybují na veřejnosti, především pak v obchodech a hromadných prostředcích, je důrazně doporučeno používat ochranu úst a nosu alespoň látkovou rouškou.

Vzhledem k masivní informovanosti občanů všemi médii o nařízeních vlády nyní nemáme kromě uvedených jiné zásadní informace, které by se vztahovaly pouze na naše území obce. V případě, že obdržím jakoukoli oficiální zprávu pro naši obec nebo území, tak Vás budu neprodleně informovat rozhlasem a tady na webových stránkách.

Veřejná schůze zrušena

Z důvodu omezení je páteční veřejná schůze zrušena. Náhradní termín bude oznámen.

Připojení internetu z vysílače na Obecním úřadě

Vysílač Obecní úřadNa budově Obecního úřadu byl instalován vysílač pro připojení bezdrátového internetu. Provozovatel vysílače je firma Tlapnet s.r.o. Podmínkou spolehlivého připojení k internetu je přímá viditelnost na anténu vysílače. Další informace získáte na webu https://www.tlapnet.cz/internet-bezdrat nebo telefonu +420 606 606 035.

Můžete se také obrátit na mě a já Vám zajistím kontakt na technika.

Starosta

 

Fotky z dětského dne 2019

Odkaz na další fotky zde...

Úřední deska - nové

Rozpočtové opatření č.4
Vyvěšeno:
9.12.2019

Rozpočtové opatření č.3
Vyvěšeno:
9.9.2019

Závěrečný účet obce Sudislav nad Orlicí...
Vyvěšeno:
12.6.2019

Sledujte stránky

Kanál Youtube...
Videa z různých akcí.
Cesta srdce...
Toto centrum bylo vytvořeno v rámci projektu Pozvednutí energetických vibrací planety Země.

Přihlášení členů